Uplatňovat daňový odpočet na výzkum a vývoj může být složitý a časově náročný proces, zvlášť pokud se snažíte srovnávat různé daňové režimy z různých zemí.
V Evropě a ve světě existuje mnoho různých daňových pobídek pro výzkum a vývoj. Zjistit, která z nich je pro vaši společnost nejvhodnější, může být velmi náročné. Navíc každá země má svůj vlastní soubor pravidel a předpisů při podávání oficiálních žádostí.
Společnost Ayming využila své mezinárodní daňové know-how z oblasti financování výzkumu a vývoje, aby vám v tomto procesu pomohla díky každoročnímu vydání nezávislého přehledu daňových pobídek pro výzkum a vývoj po celém světě s názvem The Benchmark.
Tento praktický srovnávací nástroj poskytuje přehledný způsob, jak snadno porovnat mezinárodní programy daňových pobídek pro výzkum a vývoj na základě dvou klíčových metrik: štědrost systému a jednoduchost uplatnění.
Získáte také příležitost získat mezinárodní přehled specifických daňových pobídek na výzkum a vývoj pomocí našich profilů 24 zemí. Tyto profily obsahují přehled každého schématu daňových pobídek pro výzkum a vývoj, včetně procesu podávání žádostí, výhod, oprávněné doby nároku a dalších.
Díky našemu průvodci získáte jasné odpovědi na tyto otázky:
- Je zahraničně vlastněný výzkum a vývoj způsobilý pro daňové zvýhodnění?
- Musí se výzkum a vývoj realizovat v dané zemi?
- Kolik předchozích účetních období lze uplatňovat?
- Je vyžadováno předběžné schválení?
- Jsou v zemi dostupné další pobídky pro výzkum a vývoj?
- Jakou míru kontroly a dotazování lze čekat?
Pokud hledáte jednoduchý způsob porovnání komplexních mezinárodních daňových pobídek na podporu výzkumu a vývoje nebo jen rychlý přehled parametrů a podmínek v ČR či na Slovensku nebo v Německu, The Benchmark je přesně pro vás! →